• FAQ

FAQ

Jak dlouhá má být žádost?

Tak dlouhá, abyste srozumitelně vysvětlili, co a proč potřebujete. Nicméně nad dvě (2) strany A4 bude pozornost členů komise při čtení klesat.


Nikdy jsem grantovou žádost nepsal/a, může být má žádost vyřazena z formálních důvodů?

Grantová pravidla jsou záměrně napsaná tak, aby byla co nejjednodušší a pokud možno formalitami moc nezatěžovala. Nebojte se a žádost podejte. Pokud bude váš projekt dobrý, můžeme vám pomoci detaily doladit (viz bod E.6). Grantová pravidla si ale řádně přečtěte a napište do žádosti vše, na co se ptáme: ušetříme si tak čas.


Je nutné mít předchozí zkušenosti s realizací podobných projektů?

Závisí na okolnostech. Pokud například chcete psát sérii popularizačních článků do vysokonákladového časopisu, mohlo by být vhodné již mít s psaním takových textů zkušenosti. Ale jak bylo řečeno (E.2), uvítáme i riskantní a inovativní počiny.


Může náš projekt spojit více oborů dohromady?

Jak bylo řečeno zde, podmínkou udělení grantu je mezifakultní spolupráce na daném projektu, proto jsou mezioborové a interdisciplinární projekty vítány. Tuto stránku projektu a jak jí chcete konkrétně pojmout, proto v žádosti vždy specifikujte.


Lze pořádat projekt ve spolupráci či přímo pod záštitou jiné instituce?

Univerzita Karlova by v projektu měla vždy vystupovat jako hlavní organizátor. Spolupráce s jinými institucemi či organizacemi na projektu je možná, ale s tím, že budou označeny pouze jako partnerské či spolupořadatelské subjekty projektu. Vysvětlete v žádosti, proč bude akce oboustranně výhodná a upřesněte, jaký bude vklad druhé instituce.


Jakým způsobem se grantová komise může přesvědčit, že byl projekt zrealizován podle návrhu?

Navrhněte sami. V některých případech může být vhodné, abyste sepsali závěrečnou zprávu. Předpokládejte ale, že členové komise se zúčastňují propagačních akcí UK, takže pokud by se váš projekt odehrával v kontextu nějaké z těchto akcí, pravděpodobně by se mohla komise o jeho realizaci přesvědčit přímo na místě.


Chci se na něco zeptat. Kam se můžu obrátit?

Napište e-mail na . Odpověď by měla přijít do 48 hodin (tzn., že pokud pošlete e-mail dva dny před uzávěrkou, je to pozdě).


Jaké jsou příklady již existujících propagačních akcí UK pro středoškoláky a veřejnost?
Poslední změna: 7. duben 2022 08:27 
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208
Jak k nám